top
logo

Bucak Kız Pansiyon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün33
mod_vvisit_counterDün84
mod_vvisit_counterBu Hafta246
mod_vvisit_counterBu Ay457
mod_vvisit_counterToplam253613

Bucak Hikmet Tolunay MYO Tanıtım

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

                                                                                                      BUCAK HTMYO

Bucak Hikmet Tolunay Meslek Yüksekokulu 1995 yılında Süleyman Demirel Üniversitesine bağlı olarak eğitim öğretime başlamıştır. 1997 yılında Bucaklı hayırsever işadamı Hikmet Tolunay tarafından yaptırılan ve halen içinde bulunduğumuz binaya taşınmış, daha sonra gerek bucak halkının desteği gerekse okul yönetimi ve personelinin özverili çalışmaları ile hızlı bir gelişme kaydetmiştir. 2005 yılında okulumuzun bulunduğu alan Yüksek Öğretim Kurulu kararı ile Oğuzhan Kampüsü olarak adlandırılmış ve ardından 2006 yılında ilimizde Mehmet Akif Ersoy üniversitesinin kurulması ile birlikte Mehmet Akif Ersoy üniversitesine bağlanmıştır.

Son dönemlerde yakaladığı ivme ile fiziki olanakları daha da iyileşen yüksekokulumuz 40.000 m2 açık ve 6000 m2 kapalı alan içerisinde sahip olduğu 5 adet tam donanımlı bilgisayar laboratuarı, tasarımdan üretime kadar tüm süreçlerin gerçekleştirilebildiği bir adet  tekstil atölyesi, tamamı amfi tarzı sıralarla yenilenmiş 14 derslik ve her biri 130 kişi kapasiteli 4 adet amfi ile son derece modern bir ortamda öğrencilerine hizmet vermektedir. Ayrıca öğrencilerin araştırmalarını yapabileceği yaklaşık 3000 kaynak kitap içeren kütüphanesi, öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirebilecekleri aletli spor salonu, açık spor alanları ve 500 kişilik modern yemekhane gibi olanaklar içerisinde hızlı gelişimini sürdürmektedir.

2006 yılında Mehmet Akif Ersoy Üniversitesine bağlandıktan sonra adeta yeniden doğmuşçasına tekrar bir büyüme ve gelişme ivmesi yakalayan yüksekokulumuz bugün gelinen noktada;

  • İşletme Yönetimi
  • Muhasebe ve Vergi Uygulamaları
  • Dış Ticaret
  • Lojistik
  • Pazarlama
  • Hakla İlişkiler ve Tanıtım
  • Büro Yönetimi ve Sekreterlik
  • Çocuk Gelişimi
  • Bilgisayar Programcılığı
  • Tekstil Teknolojisi

olmak üzere 10 farklı program altında 3000’e yakın öğrencisi ile ülkemizin önemli yükseköğretim kurumlarından birisi haline gelmiştir.

Öğrenci merkezli bir anlayışla faaliyetlerini sürdüren yüksekokulumuzda gerçekleştirilen tüm sosyal, kültürel ve bilimsel etkinliklere başta öğrenci toplulukları olmak üzere tüm öğrencilerimizin katılımına büyük önem verilmektedir.
Öğrencilerimizin vizyonunu genişletmek ve geleceğe daha iyi hazırlanmalarına katkı sağlamak amacıyla yıl içerisinde geleneksel hale getirmiş olduğumuz kariyer günleri ve bilişim günlerinin yanı sıra çok sayıda konferans, tiyatro, sergi vb. etkinlikler de düzenlenmektedir. Gerçekleştirmiş olduğu bu etkinliklerle adından sıkça söz ettiren Bucak Hikmet Tolunay Meslek Yüksekokulu Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinin en önemli birimlerinden birisi olmakla birlikte ülkemizin dört bir yanından gelen öğrencileri ile Bucak ilçesinin sosyo-ekonomik gelişimine de çok önemli katkılar sağlamaktadır.

 

bottom

Tüm Hakları İdeal Kız Öğrenci Pansiyonuna Aittir.
Copyright © Bucak İdeal Kız Öğrenci Pansiyonu Designed by Bucak Bilgisayar Merkezi.